Tagi

, , , ,

Jeśli macie dużą kuchnię to koniecznie rozważcie ustawienie w niej wyspy kuchennej. To rozwiązanie niezwykle praktyczne, funkcjonalne i ergonomiczne, a ponadto świetnie wygląda. Przed podjęciem decyzji można skonsultować to ze specjalistą od aranżacji wnętrz, ale moim zdaniem wyspa w kuchni to hit mody i wygody.
Nie muszę chyb dodawać, że sam taką wyspę mam. Zadowolona jest nie tylko żona, że tak pięknie i wszystko pod ręką, ale również dzieci, które mogą uczestniczyć w przygotowywaniu posiłków. Przyznam się, że odkąd mamy wyspę kuchenną, to sam nieraz skuszę się na aktywny udział w gotowaniu. Oczywiście nie samodzielnie, ale właśnie dzięki wyspie wspólne gotowanie jest bardzo wygodne. Wyspa ułatwia organizację pracy przy posiłkach.
Jak to działa? Wyspa to połączenie koncepcji stołu stojącego pośrodku kuchni, czyli umożliwiającego dostęp do blatu z czterech stron, z umieszczonymi tuż pod ręką szafkami na najpotrzebniejsze kuchenne przybory, naczynia, przyprawy itp.
Nasi goście bardzo chwalą kuchenną wyspę. Koleżanki żony rozpływają się w zachwytach i zaraz każda chce mieć takie coś u siebie. Dla mnie to powód do dumy, szczególnie dlatego, że małżonka ma dodatkowe powody do zadowolenia.
Najważniejsze jest, że wyspa nie jest szczególnie trudna do wykonania. Wystarczy kilka kuchennych szafek – przemyślnie wybranych do tego celu i pasujących do całościowej koncepcji wystroju kuchni – oraz wykonany na ich wymiar drewniany blat kuchenny.
No bo jak blat do kuchni, to tylko drewniany. Drewno jest miłe w dotyku, cieple, świetnie wpasowuje się do każdego stylu kuchennej aranżacji wnętrza, jest też zdrowe, eleganckie i praktyczne. Dlatego koniecznie do kuchennej wyspy trzeba dobierać drewniane blaty. Nawet najtańszy – sosnowy będzie lepszy, niż oklejana płyta z hipermarketu. Oczywiście blat dębowy polecam szczególnie, ze względu na jego trwałość.
Cieszy mnie, że nasza firma ma coraz więcej zamówień na blaty dopasowane do wymiarów konkretnej wyspy. Oznacza to, że tak wiele osób decyduje się na ten wariant. To z kolei oznacza coraz więcej dumnych mężów i zadowolonych żon
stolarka-budowlana.com