Tagi

, , , , , , , , ,

Kolejny raz temat na bloga biorę z facebookowej strony naszej firmy, bo tak mi wygodnie i jak już pisałem poprzednio – poprawnie względem zasad marketingu. I tym razem sięgam po temat, który spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych fanów na Facebooku. Taką niemałą liczbę like-ów i komentarzy wywołała  umywalka drewniana.
Komentarze chwalą efekt wizualny, estetykę, kształt i pomysł, ale z drugiej strony powątpiewają w sprawie trwałości drewna, które na co dzień  ma być traktowane wodą.
Trochę mnie to jednak dziwi. Jakkolwiek umywalki z drewna nie są rozwiązaniem powszechnym, ale nigdy nie pomyślałbym, że z powodu odporności i wytrzymałości na wodę. Przecież drewno od stuleci świetnie sprawdza się w służbie człowiekowi właśnie w środowisku wodnym. Łodzie, łódki, statki morskie, kiedyś robione były wyłącznie z drewna. Oczywiście drewno takie musi być odpowiednio zabezpieczone, impregnowane, lakierowane.
O ile łódki współcześnie wytwarza się z laminatów epoksydowych, a statki z blachy stalowej, to raczej ze względu na niższe koszty produkcji z takich materiałów. Podobnie, rzec można, jest w przypadku umywalek. Blaszana i ceramiczna są o wiele tańsze od drewnianych. To nie wytrzymałość, a cena może decydować o wyborze.
umywalka_nablatowa_drewniana
Drewno ma swoich amatorów, są ludzie, którzy je kochają, inaczej nasza działalność nie miałaby sensu, a jednak się kręci i to nie najgorzej. Drewno nie jest tanie i z tym liczą się miłośnicy tego materiału. Co do trwałości, tu zacytuję pytanie z Facebooka: „czy to tylko ma ładnie wyglądać czy też służyć tak jak każdy inny zlewozmywak?”. Moja odpowiedzią może być chociażby długość gwarancji, jaką udzielamy na takie wyroby.
Wykonywane przez naszą firmę Stolarka Budowlana umywalki drewniane dostają nawet 8 lat gwarancji na powłokę lakierniczą. Nie znaczy to, że umywalka, za którą trzeba niemało zapłacić (np. umywalka o wymiarach 99×45 nablatowa z drewna jesionowego, standardowe odpływy kosztuje prawie 2500 zł) po ośmiu latach wymaga wymiany. Nie, posłuży o wiele dłużej, odnowienia może potrzebować tylko powłoka lakiernicza, ale to jest zależne od stopnia eksploatacji.
Innym częstym pytaniem jest „dlaczego tak drogo?”. Otóż ilość drewna, pracy i jakość lakieru dają taką cenę, której nie da się przeskoczyć, chyba że kosztem jakości czego ja nie akceptuję.
Podsumowując, drewno świetnie nadaje się na umywalkę, a nawet więcej – można zrobić z niego piękną i trwałą wannę, przyjemną w kontakcie z ciałem. Diabeł tkwi w cenie, ale za piękne, praktyczne, trwałe i przyjemne rzeczy warto zapłacić.