Tagi

, , , ,

Jak chemia sprawia, że mocowanie drewnianych schodów stało się łatwe, wygodne i bezpieczne.

Coraz więcej Klientów decyduje się na zamówienie schodów drewnianych w formie zestawu do samodzielnego montażu. Przytwierdzenie gotowych, dociętych na wymiar stopni nie jest bardzo trudną czynnością, w prawie każdej rodzinie znajdzie się osoba posiadająca więcej niż blade pojęcie o pracach budowlano – wykończeniowych. Taki szwagier, brat lub mąż koleżanki z pracy (nie mylić z żoną kolegi) przy naszej pomocy i dostępnych instrukcjach poradzi sobie z zamontowaniem desek schodowych do wcześniej przygotowanej konstrukcji betonowej.

Montaż samodzielny ma jedną, ale niezaprzeczalnie ważną zaletę. Jaką? O co chodzi? Wszędzie tam, gdzie nie wiadomo pozornie o co, to tam właśnie chodzi o pieniądze. Montując schody samemu zachowamy w naszym portfelu, czy na koncie bankowym od tysiąca złotych do kilku tysięcy (w zależności jak duże schody).
Oprócz wspomnianego szwagra „złotej raczki” za opcją montowania schodów drewnianych na własną rękę przemawia dziś technologia. Dokładnie mam na myśli chemię, która sprawia, że mocowanie desek schodowych stało się łatwe, wygodne i bezpieczne. O co chodzi tym razem? W tym przypadku nie o pieniądze, ani o wspomnianą wcześniej żonę kolegi Mam teraz na myśli postęp w jakości kleju do montażu drewna – schodów drewnianych, blatów kuchennych itp.
Klej którego używam od pewnego czasu jest stworzony do takich zastosowań, jak przytwierdzanie drewnianych schodów lub blatów do podłoża z betonu, cegły, kamienia, drewna, polistyrenu, gresu, płyt g-k i OSB, blachy oraz większości tworzyw PCV.
Opisując jego cechy zacznę od sprawy istotnej, ale też ciekawej. Mianowicie, klej ten twardnieje, nie na skutek zetknięcia się z powietrzem, jak w większości dostępnych klejów, ale za przyczyną kontaktu z wodą. To bardzo ważne i pożyteczne, bo oznacza, że wyciąga on wilgoć z podłoża, np. z betonu do którego montujemy schody.
Glix Power, bo o tym kleju mowa jest jednoskładnikowym preparatem i używa się go za pomocą standardowego pistoletu. Szybko twardnieje, wygłusza i izoluje termicznie, trzyma bardzo mocno. Nie zawiera freonu (co ważne dla ochrony środowiska), ani toksycznych substancji takich jak CFC-HCFC i HFC (jak inne kleje) jest też bardzo wydajny i trudnozapalny, czyli bezpieczny.